بررسی کیا سراتو yd

خرید لوازم یدکی سراتو با قیمت مناسب

خودروهای کیا سراتو یکی از باکیفیت ترین خودروهای شرکت کیاموتورز است که چند سالی است که به واسطه مونتاژ داخلی، محبوبیت بسیار بالایی دربازار خودروی ایران پیدا کرده است.
خودروی کیا سراتو yd یکی از نمونه های خارجی مونتاژ داخلی است که به نسبت سایر خودروهای هم رده ی خود، بسیار ایمن تر و آپشنال تر می باشد. خودروی سراتو مونتاژ کمپانی سایپا یا همان نسل دوم سراتو، یکی از پرطرفدارترین و زیباترین گونه های سراتو است. برجسته‌ ترین قسمت طراحی این خودرو، تناسب اندام و هماهنگی هوشمندانه میان خطوط آن است.
فرم برجسته کاپوت سراتو yd، چراغ‌ های کشیده و زیبای آن، جلو پنجره اسپرت و سپرهای خوش‌ فرم سراتو، نقش مهمی در زیبایی ظاهری این خودرو ایفا کرده است.

خرید قطعات سراتو

بررسی نوع طراحی داخلی خودروی کیا سراتو yd

طراحی داخلی کیا سراتو yd نیز مانند طراحی خارج آن، بسیار زیبا و شیک می باشد که با وجود اینکه نسبت به خودروهای لوکس دنیا تا حدودی عادی می باشد، اما به علت چیدمان اصولی و ارگونومی عالی، کابینی خاص و بی نقص به وجود آورده است.
یکی از معایب طراحی داخلی این خودرو، تفاوت میان نوع متریال مصرفی در نمونه‌ های مونتاژ داخلی و نمونه خارجی آن است. در صورتی که سواری با کیا سراتو وارداتی را تجربه کنید و سپس پشت فرمان مدل مشابه سایپایی بنشینید، تفاوت کیفیت این دو مورد را به وضوح مشاهده خواهید کرد.
در رابطه با جادار بودن کابین و راحتی سرنشینان باید این را گفت که کابین کیا سراتو yd به خوبی از 4 سرنشین بزرگسال و یک کودک میزبانی می‌ کند. در رابطه با محفظه صندوق این خودرو هم باید این را گفت که کیا سراتو yd فضای کافی در حدی که از یک سدان کامپکت انتظار می‌ رود در اختیار شما قرار خواهد داد.

بررسی امکانات رفاهی و ایمنی کیا سراتو yd

این موضوع را باید گفت که اولین سری از خودروهای کیا سراتو مونتاژی، با امکانات بسیار کمی وارد بازار خودرو شد و این قضیه موجب سر ریز شدن انتقادات زیادی شد تا جایی که بسیاری از افراد ترجیح دادند به جای خرید نمونه‌ های صفر کیلومتر وطنی، به خرید مدل‌ های دست دوم وارداتی حتی با قیمت بالاتر بپردازند تا خودرویی با امکانات، کیفیت رنگ و کابین بهتری خریداری کنند. همین سیل انتقادات از سایپا باعث شده تا کمپانی سایپا این موضوع را به فرصت تبدیل کند و نمونه آپشنال این محصول را روانه بازار کند؛ کاری که با واکنش مثبت مشتریان روبه‌ رو شد و کیا سراتو آپشنال، علیرغم قیمت گران‌ تر مورد استقبال مناسبی قرار گرفت.
از جمله امکانات کیا سراتو yd می‌ توان به مواردی مانند: کیسه هوای راننده و سرنشین کناری، ترمزهای مجهز به ABS و EBD، سیستم ورود و استارت بدون کلید، کروز کنترل، سانروف برقی، تهویه مطبوع اتوماتیک، سیستم مولتی مدیا به همراه رهیاب ماهواره‌ ای، سنسورها و دوربین دنده عقب، پدال‌ های تعویض دنده در پشت فرمان، روکش‌ های چرمی، چراغ‌ های اتوماتیک و… اشاره داشت.
با این وجود خودروی کیا سراتو yd مانند نوع وارداتی آن از امکانات ایمنی مهمی همچون: ESP، ایربگ‌ های جانبی و پرده‌ ای و ترمزهای عقب دیسکی برخوردار نمی باشد. همین موضوعات موجب شده تا ایمنی این خودرو به نسبت نمونه وارداتی آن از سطح استانداردهای ایمنی بسیار پایین تر به حساب بیاید.
در هر صورت خودروی کیا سراتو yd از نظر سطح امکانات رفاهی خودرویی به نسبت قابل قبول می باشد اما از نظر امکانات ایمنی دارای کمبودهایی به نسبت نسخه اصلی خود می باشد. در واقع این کمبودها بر روی اعتبار گزارش های ایمنی خودرو هم تاثیر منفی می‌ گذارند و در نتیجه نمره خوبی که موسسه IIHS آمریکا به کیا سراتو داده و یا 4 ستاره موسسه ANCAP استرالیا، در خصوص مدل‌ های سایپایی درخشش کمتری خواهند داشت. هرچند همچنان هم می‌ توانیم روی استحکام مناسب شاسی و بدنه این خودرو حساب ویژه‌ ای باز کنیم.

بررسی پیشرانه و توانایی‌ های حرکتی خودروی کیا سراتو yd

کمپانی سایپا، کیا سراتوهای مونتاژی خود را با دو پیشرانه 1.6 و 2 لیتری که هر دو از نوع تنفس طبیعی و 16 سوپاپه هستند وارد بازار خودروی ایران کرده است. پیشرانه‌ این خودروی پرطرفدار دارای حجم 2000 سی‌ سی می باشد. هر چند این ظرفیت برای این خودرو شاید مقداری نامناسب به نظر برسد اما این خودرو با 156 اسب‌ بخار قدرت و 194 نیوتن‌ متر گشتاور حرف‌ های زیادی برای گفتن خواهد داشت.
وظیفه انتقال قدرت به چرخ‌ های جلو در این خودرو، به عهده یک جعبه‌ دنده 6 سرعته اتوماتیک است که با ضرایب مناسب خود، به خوبی به وظایفش عمل می کند. حاصل تمامی این‌ اقدامات خودروی سراتو، شتاب حدوداً 10.5 ثانیه و کشش مناسب در سربالایی‌ ها می باشد و در کل شما می توانید با این سدان 1310 کیلوگرمی به راحتی مسیرهای گوناگونی را طی کنید.
همچنین مصرف سوخت ترکیبی نیز در کاتالوگ رسمی شرکت عدد 7.1 لیتر را نشان می‌ دهد که البته با توجه به ارتفاع تهران از سطح دریا و کیفیت سوخت، بهتر است روی اعداد 8.5 الی 9 لیتر در صد کیلومتر حساب باز کنیم. پس به طور کلی کیا سراتو سایپا به دلیل استفاده از یک پیشرانه قدرتمند، جعبه‌ دنده مناسب و وزن نه چندان سنگین، توانایی‌ های حرکتی قابل قبولی دارد و قادر است پا به پای خودرو خوش‌ نامی همچون مزدا 3 حرکت کند.

چرا کیا سراتوی yd بخریم؟